Bitcoin nadal ma kluczowe wsparcie na poziomie 10,5 tys. USD, ale patrzy na Biały Dom (analiza cen BTC)

W ciągu ostatniego miesiąca zmienność BTC spadła w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Główną kryptowalutą handlowano głównie w przedziale 1 000 USD od 10 000 do 11 000 USD

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin osiągnął górną granicę tego przedziału na poziomie 11 000 USD; Jednak wiadomości pochodzące z BitMEX pobieranego przez CFTC, wraz z hospitalizacją prezydenta Trumpa, spowodowały, że w zeszły czwartek Bitcoin Lifestyle osiągnął 10,4 tys. USD , co oznaczało tygodniową najniższą cenę.

Jak dotąd ten weekend był nieco pozytywny, ponieważ BTC odzyskało 10500 $. Ta ostatnia jest istotnym kluczowym poziomem podczas hossy w 2020 roku. 10,500 USD było poprzednim rekordem przez większą część tego roku, a od momentu przekroczenia poziom ten stał się krytyczną linią wsparcia.

Pomimo powyższego spodziewamy się, że cena Bitcoina będzie podążać, gdy zaczną obowiązywać kontrakty terminowe Wall Street. Dlatego nie jest przypadkiem, że wolumen jest niewielki, a cena jak dotąd stabilna.

Wchodząc w ostatnie miesiące 2020 roku, co będzie miało największy wpływ na cenę Bitcoina?

Poziomy BTC do obejrzenia w krótkim okresie

Jak wspomniano powyżej, poziom krytyczny wynosi tutaj 10500 USD, a następnie 10 400 USD (wraz z żółtą rosnącą linią trendu na wykresie 4-godzinnym). Na poniższym wykresie dziennym we wrześniu były tylko dwa dni z pełnym ciałem poniżej tego kluczowego zakresu.

Możemy założyć, że utrata tego obszaru wsparcia szybko wyśle ​​Bitcoin do następnego wsparcia za 10 200 USD, przed ponownym przetestowaniem następnego dużego obszaru za 9900–10 000 USD.

Patrząc z góry, głównym poziomem oporu jest ostatnie maksimum w okolicach 11 000 USD, które obejmuje również linię 50-dniowej średniej ruchomej (zaznaczoną na różowo).

Najważniejsze jest to, że sytuacja wygląda na niezdecydowaną, ponieważ Bitcoin przygląda się kontraktom futures na rynki akcji i prawdopodobnie będzie odpowiednio działać.

Comments are closed.